Świadczy usługi w pełnym zakresie rehabilitacyjnym (w ramach umowy NFZ i komercyjnie)

  • FIZYKOTERAPIA
  • KINEZYTERAPIA
  • HYDROTERAPIA
  • MASAŻE CZĘŚCIOWE I CAŁOŚCIOWE (lecznicze, relaksacyjne, limfatyczne i inne)

Rehabilitacja medyczna

Jednym z rodzajów rehabilitacji medycznej prowadzonym przez naszych fizjoterapeutów jest fizykoterapia. Dzięki niej układ odpornościowy jest stymulowany i tym samym lepiej zwalcza stany chorobowe np. zmiany zwyrodnieniowe i stany zapalne. Narzędziami stosowanym w fizykoterapii są m.in. prądy, światło podczerwone, laserowe, dwutlenek węgla i ultradźwięki. Rehabilitacja tego typu przyspiesza proces gojenia i regeneracji tkanek.

Kolejnym rodzajem rehabilitacji medycznej, z której mogą skorzystać Państwo w naszym ośrodku jest hydroterapia, stosowana m.in. medycynie sportowej. Zalecana jest osobom ze schorzeniami układu ruchu. Co więcej, jest również pomocna dla pacjentów z chorobami reumatycznymi. Oprócz tego hydroterapia to rodzaj rehabilitacji medycznej pełniący funkcję relaksacyjną.

Wśród naszych rehabilitantów są również specjaliści od kinezyterapii, nazywanej również gimnastyką leczniczą. Jest ona niezwykle pomocna dla pacjentów ze schorzeniami narządów ruchu, bólami kręgosłupa, osób starszych i pacjentów m.in. po udarze mózgu. Kinezyterapia to rodzaj rehabilitacji medycznej stosowany jako forma leczenia wad postawy i polega na wykonywaniu ćwiczeń oddziałujących bezpośrednio na chorą część ciała.

Masaże częściowe i całościowe

Do grona specjalistów pracujących w ośrodku zaliczają się również świetni specjaliści od masażów częściowego i całościowego, ważnego elementu rehabilitacji medycznej. Pacjentom oferujemy m.in. masaże lecznicze, relaksacyjne i limfatyczne – pomagają one zarówno w leczeniu chorób, redukcji dolegliwości zdrowotnych, jak i zapobiegają występowaniu schorzeń.