Wykonujemy komercyjnie badania sportowców z wyłączeniem sportów ekstremalnych, sportów walki.

Na badania należy zgłosić się z posiadaną dokumentacją medyczną, książeczką sportowca i nowymi badaniami: EKG, morfologia z rozmazem, cukier w surowicy, mocz badanie ogólne. Zapraszamy do poznania oferty badania lekarskie na prawo jazdy.

Skierowanie od lekarza poz nie jest wymagane.

Medycyna sportowa

Medycyna sportowa to jedna z naszych specjalizacji. Od lat współpracujemy z osobami trenującymi amatorsko. Tego typu badania nie są wyłącznie formalnością. Dzięki nim możliwe jest stwierdzenie, jak organizm sportowca reaguje na wzmożony wysiłek fizyczny. Badania z zakresu medycyny sportowej pozwalają ustalić, czy dany narząd nie jest obciążony – a to pozwala uniknąć wielu poważnych chorób, a nawet i przedwczesnego zgonu. Wykonujemy wszystkie niezbędne badania które sportowiec musi przejść, by zostać dopuszczonym do udziału w zawodach i treningach.

Badania mają obowiązek wykonać zarówno sportowcy rozpoczynający, jak i już trenujący jeden ze sportów kwalifikowanych, czyli aktywność opartą na współzawodnictwie, prowadzoną przez instytucję np. polski związek sportowy. Niemniej jednak z usług medycyny sportowej może, a nawet i powinna skorzystać każda osoba intensywnie trenujące co najmniej trzy razy w tygodniu.

Jakie badania wykonujemy?

Zanim zawodnik zacznie uprawiać sport kwalifikowany, ma obowiązek wykonać szereg badań wstępnych – od ich wyniku będzie zależeć, czy uzyska licencją zawodnika. W ramach medycyny sportowej wykonujemy każde z nich – zaliczają się do nich np. badania EKG, morfologia z rozmazem, cukier w surowicy i ogólne badanie moczu. Badanie EKG pozwala nam ustalić, czy serce sportowca pracuje poprawnie – dzięki EKG możliwe jest wykrycie, chociażby niedokrwienia mięśnia sercowego; morfologia z rozmazem umożliwia przebadanie krwi pod kątem jej składu i budowy.

Kolejnym z ważnych badań medycyny sportowej jest ogólne badanie moczu. Polega ono na przebadaniu cech fizycznych i biochemicznych moczu. Mimo iż jest to proste badanie, to na jego podstawie nasz lekarz sportowy może dogłębnie ocenić stan zdrowia sportowca. Dzięki badaniu specjalista ustali, czy w moczu nie ma niepożądanych substancji takich jak białko, glukoza, osad czy bilirubina.

Ważnym badaniem jest określenie poziomu cukru we krwi żylnej sportowca. Pozwala ono określić czy nie zagraża mu cukrzyca.