Wykonujemy komercyjnie badania sportowców z wyłączeniem sportów ekstremalnych, sportów walki.

Na badania należy zgłosić się z posiadaną dokumentacją medyczną, książeczką sportowca i nowymi badaniami: EKG, morfologia z rozmazem, cukier w surowicy, mocz badanie ogólne. Zapraszamy do poznania oferty badania lekarskie na prawo jazdy.

Skierowanie od lekarza poz nie jest wymagane.

Medycyna sportowa

Medycyna sportowa to jedna z naszych specjalizacji. Od lat współpracujemy z osobami trenującymi amatorsko. Tego typu badania nie są wyłącznie formalnością. Dzięki nim możliwe jest stwierdzenie, jak organizm sportowca reaguje na wzmożony wysiłek fizyczny. Badania z zakresu medycyny sportowej pozwalają ustalić, czy dany narząd nie jest obciążony – a to pozwala uniknąć wielu poważnych chorób, a nawet i przedwczesnego zgonu. Wykonujemy wszystkie niezbędne badania które sportowiec musi przejść, by zostać dopuszczonym do udziału w zawodach i treningach.

Badania mają obowiązek wykonać zarówno sportowcy rozpoczynający, jak i już trenujący jeden ze sportów kwalifikowanych, czyli aktywność opartą na współzawodnictwie, prowadzoną przez instytucję np. polski związek sportowy. Niemniej jednak z usług medycyny sportowej może, a nawet i powinna skorzystać każda osoba intensywnie trenujące co najmniej trzy razy w tygodniu.

Jakie badania wykonujemy?

Zanim zawodnik zacznie uprawiać sport kwalifikowany, ma obowiązek wykonać szereg badań wstępnych – od ich wyniku będzie zależeć, czy uzyska licencją zawodnika. W ramach medycyny sportowej wykonujemy każde z nich – zaliczają się do nich np. badania EKG, morfologia z rozmazem, cukier w surowicy i ogólne badanie moczu. Badanie EKG pozwala nam ustalić, czy serce sportowca pracuje poprawnie – dzięki EKG możliwe jest wykrycie, chociażby niedokrwienia mięśnia sercowego; morfologia z rozmazem umożliwia przebadanie krwi pod kątem jej składu i budowy.

Kolejnym z ważnych badań medycyny sportowej jest ogólne badanie moczu. Polega ono na przebadaniu cech fizycznych i biochemicznych moczu. Mimo iż jest to proste badanie, to na jego podstawie nasz lekarz sportowy może dogłębnie ocenić stan zdrowia sportowca. Dzięki badaniu specjalista ustali, czy w moczu nie ma niepożądanych substancji takich jak białko, glukoza, osad czy bilirubina.

Ważnym badaniem jest określenie poziomu cukru we krwi żylnej sportowca. Pozwala ono określić czy nie zagraża mu cukrzyca.

Unnamed