Kontakt

Niepubliczny Zakład
Opieki Zdrowotnej
Ośrodek Zdrowia Piotr Pelcer

ul. Młyńska 7
84-242 Luzino
woj. pomorskie


kierownik zakładu:
lek. med. Piotr Pelcer

 

Tel: 58 678 20 85,

58 678 20 13,

58 736 20 65 -  NR TELEFONU DO PORADNI GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZEJ

667 357 613  - NOWY NR TELEFONU DO PORADNI GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZEJ !!

 

 

Fax: 58 678 20 13

E-mail dla pacjentów: rejestracja@osrodekzdrowia-luzino.pl 

E-mail dla kontrahentów : noz_luzino@interia.pl


NIP: 588 126 35 63

REGON:191238236

Zaproszenie dla pacjentów

Informujemy, iż NZOZ Ośrodek Zdrowia Piotr Pelcer w Luzinie  zaprasza na szczepienia przeciwko pneumokokom w promocyjnej cenie 185,00 zł. Szczepienia wykonujemy szczepionką Synflorix, która zalecana jest niemowlętom i dzieciom od szóstego tygodnia życia do dwóch lat.

Zainteresowane osoby zapraszamy do skorzystania ze szczepienia, które można wykonać w gabinecie zabiegowym od poniedziałku do piątku w godz. od 9.15 - 17.45 oraz w sobotę w godz. 9.00 - 12.45 i niedzielę od 9.00 - 11.45.


Co to są pneumokoki

 

Pneumokoki są bakteriami, które zasiedlają drogi oddechowe, lecz nie zawsze powodują chorobę. Ten rodzaj bakterii robi się groźny w chwili, kiedy przedostanie się do krwi. Z niej mogą przenieść się do innych narządów i spowodować m.in. ropne zapalenie opon mózgowych, uszu i zatok oraz zapalenie płuc.

 

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony internetowej poświęconej  pneumokokom - http://pneumokoki.pl/.

 

Nowa pielęgniarka

Z przyjemnością informuję, że w Ośrodku Zdrowia dnia 7 marca br. została zatrudniona nowa pielęgniarka. Pani Michalina Elwart zasiliła personel średni pomagając na początku w rejestracji zakładu. Życzymy zadowolenia i wyrozumiałych pacjentów. Witamy na pokładzie. Laughing

Informacja dla pacjentów - usługi poza kolejnością

Uprawnienia: Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi, Zasłużonych Dawców Przeszczepu, inwalidów wojennych i wojskowych oraz kombatantów

Informujemy Państwa, że zgodnie z postanowieniami art. 47 c ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t.j. z 2008 r. Dz. U. nr 164 poz. 1027) świadczeniobiorcy, którzy posiadają tytuł ,,Zasłużony Honorowy Dawca Krwi'' lub ,,Zasłużony Dawca Przeszczepu'', inwalidzi wojenni i wojskowi oraz kombatanci mają prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach.

 

Informacja dla pacjentów - szczepienia HPV

Zapraszamy kobiety oraz dziewczęta od 13 roku życia na szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy w promocyjnej cenie 250,00 zł. tylko do końca 2010 roku!

Szczepienia wykonujemy szczepionką Silgard które, ma na celu zabezpieczenie przed chorobami wywoływanymi przez wirusy brodawczaka ludzkiego (HPV) typu 6, 11, 16 i 18.

Szczepienia można wykonywać codziennie w gabinecie zabiegowym od poniedzialku do piątku w godzinach od 9.00 - 17.45.


Co to jest wirus HPV? HPV czyli wirus brodawczaka ludzkiego - ang. Human Papillomavirus (stąd HPV), jest to mały wirus zawierający DNA często spotykany u ludzi. Znamy ponad 100 różnych typów wirusów HPV. Niektóre z nich wywołują pospolite brodawki stóp, inne brodawki dłoni, a niektóre są rakotwórcze i powodują powstawanie raka szyjki macicy. Wirusy HPV przenoszą się przez kontakt bezpośredni. Wirusy wywołujące raka szyjki macicy przenoszone są głównie drogą płciową (jak też przez kontakt skóry ze skórą) i są najczęstszym zakażeniem narządów płciowych.


Jaki jest związek zakażenia HPV z rakiem szyjki macicy? Obecnie wiemy, że rak szyjki macicy jest następstwem zakażenia „rakotwórczym „ szczepem wirusa HPV. Oznacza to, że można mu zapobiegać jak innym chorobom zakaźnym – przez szczepienia. Wiemy także, że proces powstawania nowotworu jest wieloletni. Do zakażenia wirusem HPV dochodzi zwykle w młodości, w wieku 18-28 lat, a na raka choruje się najczęściej pomiędzy 40, a 59 rokiem życia. Ze względu na częste zakażenia HPV rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości rakiem u kobiet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencja oraz happening w Światowy Dzień bez Tytoniu

Konferencja w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz happening w Światowy Dzień bez Tytoniu.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku zapraszają wszystkich zainteresowanych na III konferencję pod hasłem: ,,Lokalne działania antytytoniowe: stan obecny oraz perspektywy'' zorganizowaną w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu, która odbędzie się w dniu 27 maja 2010 r. (czwartek) o godzinie 10:00 w sali ,,W'' w budynku Medycyny Sądowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Dębowej 23 w Gdańsku.

Szczegóły oraz program konferencji dostępny jest na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia -www.nfz-gdansk.pl w zakładce - aktualności dla pacjentów.

 

Informujemy także, iż w dniu 29 maja br. w Gdańskim ZOO odbędzie się happening dla mieszkańców województwa pomorskiego, podczas którego pracownicy instytucji biorących udział w akcji będą propagować zdrowy styl życia.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy .